Biuro rachunkowe - jak wygląda praca?

Biuro rachunkowe – jak wygląda praca?

Biuro rachunkowe – jak wygląda praca? Prowadzenie firmy bez pomocy biura rachunkowego jest możliwe, ale bardzo trudne. Rozwijanie biznesu wymaga skupienia się na różnych zagadnieniach i brakuje czasu na tzw. papierkową robotę. A ta obecnie wymaga dużej wiedzy z zakresu księgowości, płac i przepisów Kodeksu pracy. Nasze biuro rachunkowe pomaga przedsiębiorcy w prowadzeniu działalności gospodarczej, zapewniając proste rozliczenia z przychodów i rozchodów, opłacanie podatków i doradztwo. Świadczymy wszechstronne wsparcie a księgowość prowadzimy od początku do końca. Co to znaczy? Od założenia działalności gospodarczej po reprezentację przedsiębiorcy w postępowaniach podatkowych. Nasza praca to rzetelne prowadzenie księgowości, spraw kadrowych i płac.

Biuro rachunkowe – jak wygląda praca?

Jesteśmy firmą usługodawczą i współpracujemy z przedsiębiorcami wykonując rozliczenia finansów. A składa się na to: prowadzenie ksiąg rachunkowych, ksiąg przychodów i rozchodów, ewidencja przychodów, środków trwałych, wyposażenia, rozliczania VAT. Na rzecz zleceniodawcy prowadzimy także dokumentację kadrową oraz płacową. Podejmując współpracę z naszym biurem rachunkowym przedsiębiorca nie musi organizować działu kadr, wszystkie prace wykonują nasi pracownicy. Każdy klient może liczyć na doradztwo przy zakładaniu firmy, wyborze sposobu opodatkowania oraz wielu innych zagadnieniach.  

Jak wygląda praca naszego biura rachunkowego?

 Po zawarciu umowy przejmujemy obowiązki kadrowo-płacowe i na rzecz klienta wykonujemy takie prace jak:    

  • Rozliczanie wynagrodzeń (listy płac, rachunki zlecenia).
  • Prowadzenie akt osobowych.
  • Rozliczanie urlopów oraz zasiłków chorobowych.
  • Sporządzanie i wysyłanie dokumentów do ZUS i US.

Przedsiębiorca może liczyć na nasze wsparcie podczas kontroli z ZUS i US, przygotowujemy całą niezbędną dokumentację. Reprezentujemy interesy przedsiębiorstwa i służymy doradztwem na każdym etapie prowadzenia działalności gospodarczej. Rozliczamy wszystkie rodzaje umów, w tym umowę o pracę, zlecenie, o dzieło. Zapewniamy ochronę dokumentacji zgodną z RODO.

Nasze biuro rachunkowe prowadzi księgowość, na którą składa się:  

  • Książka przychodów i rozchodów.
  • Prowadzenie ksiąg handlowych.
  • Ryczałt ewidencjonowany.
  • Karta podatkowa.
  • Rozliczanie podatków.
  • Doradztwo podatkowe.

Korzystanie z pomocy biura rachunkowego to najkorzystniejsza forma prowadzenia rozliczeń podatkowych zarówno w małych i średnich firmach. Nasze biuro rachunkowe współpracuje z przedsiębiorcami prowadzącymi jednoosobową działalność gospodarczą rozliczającymi się według książki przychodów i rozchodów, ryczałtu czy karty podatkowej oraz spółkami, które są zobowiązane do prowadzenia księgi handlowej. Ponadto księgowy odpowiada za całą sprawozdawczość klientów.

Doradztwo biura rachunkowego

Każdy przedsiębiorca zlecając nam obsługę księgową i kadrowo-płacową objęty jest nadzorem doradcy podatkowego. Mamy duże doświadczenie w zakresie podatków oraz możliwych problemów jakie się z tym wiążą, w wielu sektorach takich jak: usługi, handel, nieruchomości. Korzystając z doradztwa podatkowe właściciel firmy może bezpiecznie prowadzić swoją działalność, znacznie ograniczając możliwość popełnienia błędu w rozliczeniach z urzędem skarbowym. Reprezentujemy przedsiębiorców w postępowaniach przed organami podatkowymi oraz w postępowaniu sądowo – administracyjnym.

Wiele osób rozpoczynających swoją działalność gospodarczą zwraca się do nas o pomoc w załatwieniu różnych formalności, które wydają się zawiłe. Zapewniamy kompleksowe doradztwo, przygotowujemy niezbędne dokumenty i przekazujemy do odpowiednich organów. Korzystając z usług doradcy podatkowego uzyskuje się przewagę na rynku. Interesy przedsiębiorcy są lepiej zabezpieczone, posiada on lepszą pozycję negocjacyjną, wybiera optymalny sposób rozliczeń.

Współpraca z biurem rachunkowym to oszczędność czasu i pieniędzy

Wykonując usługi na rzecz przedsiębiorców staramy się do naszej pracy wprowadzić znaczne ułatwienia. Przykładem jest odbieranie dokumentów od klienta, bez pobierania dodatkowych opłat, jest to duże udogodnienie dla zabieganych biznesmenów. Przedsiębiorca może skupić się na nawiązywaniu nowych relacji z kontrahentami a my w jego imieniu gwarantujemy obsługę już współpracujących. Prowadzenie ksiąg rachunkowych wymaga stałego uzupełniania wiedzy, na co właściciel firmy nie ma czasu i powierza takie zadania pracownikom naszego biura rachunkowego.

Korzystanie z usług naszego biura to dla przedsiębiorcy większy spokój i swoboda działania niż prowadzenie księgowości na własną rękę.To duża oszczędność czasu, który można przeznaczyć na rozwój firmy. Nasza praca to także wsparcie w tworzeniu strategii rozwojowych i załatwianie dla firmy różnych pozwoleń.

Pracownicy biura rachunkowego zajmują się problemem nieterminowych płatności, dzięki czemu dbają o płynność finansową przedsiębiorstwa. Analizują wszystkie płatności, przygotowują przelewy, jeżeli jest taka potrzeba wyjaśniają z kontrahentami kwestie sporne. Przedsiębiorca nie ponosi kosztów ewentualnych błędów popełnionych przez pracowników naszego biura rachunkowego. Posiadamy ubezpieczenie i to ubezpieczyciel odpowiada za szkody.

Posted in Bez kategorii.