Biuro rachunkowe - jak wybrać?

Biuro rachunkowe – jak wybrać?

Biuro rachunkowe – jak wybrać? Usługi outsourcingowe cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Przedsiębiorcy decydują się korzystać z usług firm zewnętrznych na przykład poprzez powierzenie im prowadzenia księgowości i spraw podatkowych. Choć z roku na rok powstaje coraz więcej biur rachunkowych, wybór odpowiedniego partnera do współpracy nie jest prosty. Czym kierować się, wybierając biuro rachunkowe?

Jakie usługi świadczy biuro rachunkowe?

Na początek każdy przedsiębiorca powinien zastanowić się, jakich dokładnie usług z zakresu księgowości i finansów potrzebuje. Warto podzielić je na takie, z których korzystamy stale oraz na te, które wybieramy sporadycznie. Dobre biuro rachunkowe oferuje dziś nie tylko prowadzenie księgowości, choć oczywiście to właśnie ta usługa stanowi kwintesencję jego działania. Bardzo ważne są także usługi z zakresu kadr i płac, i to nie tylko dla przedsiębiorców zatrudniających pracowników. Nie jesteśmy bowiem w stanie przewidzieć, kiedy zawrzemy pierwszą umowę o pracę czy zlecenie, a więc kiedy będzie nam potrzebna profesjonalna obsługa kadrowo-płacowa. Ponadto, biuro rachunkowe powinno oferować usługi z zakresu doradztwa podatkowego. Zwróćmy uwagę, czy współpracuje ono z doradcą podatkowym, który posiada odpowiedni tytuł oraz uprawnienia do wykonywania zawodu. Wiele biur rachunkowych sugeruje doradztwo w kwestiach podatkowych, lecz w rzeczywistości tego typu usługi mogą świadczyć wyłącznie osoby uprawnione, wpisane na krajową listę doradców podatkowych. Z punktu widzenia przedsiębiorców ważne jest także doradztwo finansowe czy pomoc w zakładaniu działalności gospodarczej i łączeniu spółek. W tym celu biuro rachunkowe musi współpracować z osobą, która posiada odpowiednią wiedzę merytoryczną z zakresu finansów, a także spore doświadczenie zawodowe.

Doświadczeni i chętni do pomocy profesjonaliści

Przedsiębiorcy bardzo często nie mają dużej wiedzy na temat księgowości, podatków czy finansów. Nie muszą, ostatecznie mają od tego księgowych. Pracownicy biura rachunkowego powinni posiadać dużą wiedzę, którą stale aktualizują. Ponadto, muszą mieć praktykę w obsłudze firm różnego rodzaju, gdyż każda branża charakteryzuje się nieco innym podejściem zarówno do kwestii księgowych, jak i podatkowych. Pracownicy biura rachunkowego muszą być życzliwi, pomocni i kontaktowi. Dobrze, jeśli przedsiębiorca ma możliwość skontaktowania się z nimi nie tylko osobiście, lecz również za pośrednictwem narzędzi komunikacji zdalnej. Dzięki temu mogą oni uzyskać poradę, nawet jeśli są w delegacji bądź wyjechali poza miasto. 

Pełny pakiet usług w dobrej cenie

Właściciele firm, wybierając biuro rachunkowe do współpracy, często kierują się ceną, jaką proponuje ono za usługi. Pamiętajmy, że dobre biura rachunkowe nie posiadają swoich cenników, choć czasem podają kwoty przybliżone, jakie należne są za realizację konkretnych usług. Niemniej jednak konkretne ceny ustalane są w sposób indywidualny, w zależności od nakładu pracy, jaki należy włożyć w rozliczenie firmy klienta. Dobre biura rachunkowe oferują różnego typu rabaty klientom, którzy zdecydują się skorzystać z pełnego pakietu usług. Co istotne, ceny powinny być w miarę możliwości elastyczne – dotyczy to szczególnie przedsiębiorców prowadzących działalność sezonową. W okresie, w którym nie osiągają oni przychodów bądź zawieszają działalność, opłaty powinny być odpowiednio niższe. Pamiętajmy, że dobre biura rachunkowe nie proponują swoim klientom cen dumpingowych, a więc znacząco zaniżonych. Na rynku pojawiają się takie, które próbują skusić klientów niskimi cenami, lecz zazwyczaj niska cena idzie w parze z niską jakością usług. Tymczasem w kontekście finansów, rachunkowości i podatków usługi muszą być świadczone na najwyższym poziomie, tak aby móc sprawnie zarządzać firmą oraz wywiązać się ze wszelkich obowiązków względem skarbówki.

Jakie biuro rachunkowe wybrać?

Pozostaje pytanie, jakie właściwie biuro rachunkowe wybrać? Czy postawić na jakość usług, a może na bliskość położenia od siedziby firmy? Wybór podmiotu do współpracy nie jest łatwym zadaniem, jednak poszukując sprawdzonego partnera, warto zapoznać się z ofertą biura rachunkowego MH w Szczecinie. Jest to biuro, które świadczy usługi z zakresu prowadzenia księgowości, kadr i płac, doradztwa podatkowego i finansowego. Dzięki temu wszelkie usługi, z jakich najczęściej korzystają przedsiębiorcy, zostają skumulowane w jednym miejscu. Pozwala to w lepszy i łatwiejszy sposób zarządzać firmą i jej finansami. Profesjonalna kadra i najwyższej jakości programy pozwalają wykonywać pracę sprawnie i bez żadnych zakłóceń. Chcąc wybrać dobre biuro rachunkowe, z którym można nawiązać wieloletnią, owocną współpracę, dobrze jest postawić właśnie na biuro rachunkowe MH w Szczecinie. Pamiętajmy przy tym, że jeśli nie jesteśmy zadowoleni z usług świadczonych przez nasze obecne biuro rachunkowe, zawsze możemy zmienić usługodawcę. Będziemy musieli jedynie zachować okres wypowiedzenia, który przewiduje niemal każda umowa, zawarta z biurem rachunkowym.  

Posted in Bez kategorii.